Strona korzysta z plików cookies w celu ulepszania i dostosowania treści, analizy ruchu, dostarczania reklam oraz ochrony przed spamem, złośliwym oprogramowaniem i nieuprawnionym dostępem, zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce
Cele i zadania Stowarzyszenia
Rozdział II
Cele i zadania Stowarzyszenia
§ 7
Celem Stowarzyszenia jest:
- Wspieranie członków i ich rodzin w rozwiązywaniu problemów pedagogicznych, wychowawczych, socjalnych lub ekonomicznych.
- Organizowanie i wspieranie inicjatyw mających na celu niesienie pomocy rodzinom w wypełnianiu ich zadań.
- Wzmacnianie postaw zmierzających do umacniania rodziny, ochrony zdrowia, poszanowania pracy oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.
- Udzielanie wsparcia w stwarzaniu jak najlepszych warunków do realizacji programów rozwojowych dzieci niepełnosprawnych poprzez wielokierunkową stymulację wszystkich sfer rozwojowych takich jak: nauczanie i wychowanie dzieci zgodnie z odpowiednią wiedzą w zakresie pedagogiki, psychologii, socjologii, rehabilitacji i wszelkiego typu oddziaływań terapeutycznych.
- Podejmowanie działań mających na celu umożliwienie wychowankom zdobywania umiejętności i wiadomości, których efektem będzie przystosowanie społeczne na miarę indywidualnych możliwości każdego wychowanka. Przyjmuje się zasadę postępu każdego dziecka, aż do osiągnięcia przez nie sprawności społecznej polegającej na samodzielnym lub z pomocą osób drugich funkcjonowaniu w życiu dorosłym. Zasada ta winna być realizowana poprzez wielopłaszczyznowe oddziaływania przy ścisłej współpracy z rodziną i środowiskiem społecznym dziecka niepełnosprawnego.
- Wywieranie wpływu na środowisko lokalne poprzez zaangażowanie różnych instytucji działających na rzecz dzieci lub i ich rodzin.
- Podejmowanie wszelkich działań na płaszczyźnie prawnej i administracyjnej związanych ze wspieraniem dzieci, ich rodziców i opiekunów.
§ 8
- Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:
- zorganizowanie bazy lokalowej, własnych ośrodków o charakterze terapeutycznym, rehabilitacyjnym, usprawniającym, ośrodków wsparcia, opiekuńczych, poradni rodzinnej,
- prowadzenie i organizowanie zajęć, imprez lub obozów sportowych dla dzieci niepełnosprawnych,
- prowadzenie rehabilitacji społecznej i zdrowotnej osób niepełnosprawnych,
- prowadzenie działalności edukacyjno–informacyjnej oraz doradczej,
- organizowanie pomocy materialnej, akcji zbiórek darów,
- mobilizowanie lokalnego środowiska do pracy społecznej mającej na celu przekazywanie odpowiednich wzorców wychowywania dzieci i młodzieży oraz opieki nad nimi,
- organizowanie wypoczynku dla dzieci,
- organizowanie konferencji i szkoleń i udział w nich,
- tworzenie grup wsparcia dla dzieci i rodzin,
- współpraca z lokalnymi władzami, organami administracji rządowej i samorządowej, szkołami, placówkami wychowania, zdrowotnymi, zakładami pracy, organizacjami społecznymi, pozarządowymi, uczelniami, kościołem katolickim i innymi związkami wyznaniowymi w celu realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.
- Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej.
Promyk Stowarzyszenie dla dzieci niepełnosprawnych
Zwycięstwa 75
32-600
Oświęcim
stowarzyszenie@niepelnosprawni-oswiecim.pl
http://niepelnosprawni-oswiecim.pl/
535 145 010